همانطور که میدانید امروزه همه محصولات برای شناسایی و در دسترس بودنشان نیاز به برچسب و یا لیبل هایی دارند که از آن طریق بتوان اطلاعات مورد نیاز را در اختیار فروشندگان قرار دهیم ،و آنها بتواانند در اسرع وقت بهترین گزینه را برای خرید در اختیار داشته باشند.لیبل جواهر به عنوان نشانه‌ای که روی طلا، نقره و سایر جواهرات نصب می‌شود، شناخته می‌شود.

لیبل جواهر چیست؟

لیبل طلا و جواهرات یکی از منحصر به فرد ترین نوع لیبل ها می باشد،به عبارت دیگر لیبل جواهرات به محصولی گفته می شود که برای فروشگاه های زیور آلات،طلا سازها به کار می رود.جدای از صنعت طلا ،این لیبل ها در صنعت ساعت و مغازه های ساعت فروشی هم استفاده می شود.

اطلاعات مور نیاز در مورد خرید لیبل طلا و جواهر

این لیبل معمولاً اطلاعاتی از جمله کیفیت و وزن جواهر، نام تولیدکننده یا فروشنده، نوع سنگ‌ها و مواد مورد استفاده در ساخت جواهر و ممکن است شماره شناسایی نیز شامل شود.

این اطلاعات به خریداران کمک می‌کند تا اطلاعات دقیق‌تری در مورد محصولی که قصد خریداری دارند، بدست آورند.

البته ممکن است لیبل جواهر به دلایل مختلفی اهمیت داشته باشد. اولاً، اطلاعات روی لیبل می‌تواند به خریداران کمک کند تا جواهرات را با دقت بیشتری انتخاب کنند، چرا که می‌توانند از ویژگی‌ها و مشخصات فنی آگاه شوند.

دوماً، لیبل جواهر نمایانگر اصالت و معتبر بودن محصول است؛ اطلاعاتی که بر روی لیبل قرار دارد، می‌تواند از تقلب و تقلید جلوگیری کند.

همچنین، اگر خریدار به فروشگاه یا برند خاصی اعتماد داشته باشد، لیبل می‌تواند به عنوان نشانه‌ای از منبع معتبر و قابل اعتماد عمل کند.

در نهایت، اگرچه لیبل جواهر می‌تواند اطلاعات مفیدی ارائه کند، اما همچنان باید به دقت و با مطالعه‌ی دقیق‌تری جهت خرید جواهرات اقدام کرد.

یکی دیگر از لیبل های خاص موجود در بازار لیبل طلا و جواهرات می باشد،که این لیبل با توجه به سبک و طراحی متفاوتش جداییاز صنعت طلا و جواهر در صنعت و اکسسوری و لوازم های لوکس نظیر مغازه های ساعت فروشی هم استفاده می شود.

ساختار لیبل طلا و جواهرات

ساختار این لیبل ها به شکل یک حلقه دور محصول به شکل قلاب قرار می گیرد و نکته ی قابل توجه،آن این است که به خود طلا و جواهر نمی چسبد.که علت اصلی نچسبیدن آن بر روی طلا و جواهر این است که این لیبل از دو قسمت تشکیل شده است.

قسمت رویی که اطلاعات مورد نیاز بر روی آنها چاپ می شوند و قسمت دوم  حالت شیشه ای است که پشت طلا و جواهر قرار می گیرد و باعث می شود جواهرات حالت چسبناک به خود نگیرند.

این نوع لیبل ها را می توان در رنگ ها،شکل ها،و اندازه های مختلف دسته بندی کرد و در صورت نیاز با توجه به کسب و کار خود سفاشی سازی کرد.

لیبل طلا و جواهر محصولی وارداتی است که در ایران تولید نمی شود،این برچسب زیور آلاتی را از ایتالیا،تایلند،چین،ترکیه وارد می کنند.

ویژگی های طلا و جواهرات

این برچسب از دو قسمت تشکیل شده است،بخش pvcو قسمت شفاف و شیشه ای که در بخش pvc اطلاعات مورد نیاز محصول بر روی لیبل چاپ می شود.

قسمت شفاف و شیشه ای:همانطور که از اسم این برچسب مشخص است این قسمت بدون رنگ و شفاف است که روی آن نمی توان چاپ کرد.پشت این قسمت هیچ چسبی ندارد و همین قسمت را به دور زیور آلات یا اکسسوری به صورت حلقه قرار می دهند و سپس لیبل را روی آن می چسبانند.

نکته قالب توجه این است برای اینکه لیبل جواهرات به شکل درست روی محصول قرار بگیرد نباید چسب pvc را روی قسمت شیشه ای قرار دهید.

مشخصات لیبل طلا و اکسسوری

از آنجایی که لیبل طلا و جواهرات و عینک دارای طراحی منحصر به فرد دارد.از سوی دیگر این محصولات توسط  قشر خاصی استفاده می شود،که هنگام خرید کالا به برچسب آن دقت زیادی می کنند و همین امر سبب گردیده است که هنگام تولید و برش زدن آن دقت بسیاری می شود.

برچسب های جواهرات مقاومت زیادی در برابر خراش و کشیدگی دارند.

این محصول به دو شکل مات و براق موجود است.

این نوع برچسب با داشتن یک روکش pvcدر برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی دارد و خراب نمی شود.

این محصول با دو شکل مات و براق موجود است.

برچسب جواهرات را با تمامی دستگاه های لیبل پرینتر می توان چاپ کرد.

چاپ بر روی این برچسب از ریبون رزین و سوپر رزین استفاده می شود.

این نوع برچسب ها در برابر گرما،حرارت بالا و حتی سرمای شدید مقاومت بالایی دارند.

انواع لیبل طلا و جواهر

این محصول از نظر جنس یکسان است،اما در برش و طراحی دو نوع مختلف دارد که عبارتند از:

دم موشی:قسمت انتهای این لیبل به صورت دم بی رنگ است و شباهت زیادی به دم موش دارد از تلفیق یک بند شیشه ای نازک و لیبل pvcتشکیل شده است که در وسط آن پرفراژ دو تکه قرار گرفته که اصطلاحا به این لیبل دم موشی گفته می شود.و به همین دلیل رنگی ندارد محبوبیت این لیبل در بین طلا فروش ها و جواهرات سازه ها به طور واضح دیده می شود.

مدل دمبلی:همانطور که از اسم آن مشخص است ساختاری دمبل مانند ذارد به این صورت که بند نازک آن در وسط و لیبل در طرفین آن قرار گرفته است

مدل ایتالیایی:Enzoقسمت بی رنگ لیبل جواهر ایتالیایی مدل Enzo  یا همان دم موشی لیبل از جنس ترانسپارانت و بی رنگ می باشد که به دلیل نداشتن چسب باعث می گردد لیبل به حلقه، انگشتر و جواهرات نچسبد زیرا چسبیدن لیبل جواهر به مدت طولانی به جواهرات باعث به جا ماندن اثر چسب بر روی انها می گردد.

در پایان

در اینجا در مورد لیبل جواهرات، ویژگی‌ها، دلایل استفاده و اطلاعاتی که باید بر روی هر لیبل قرار بگیرد، صحبت کردیم. خرید رول لیبل از فروشگاه های مختلف امکان پذیر است. برای چاپ اطلاعات بر روی برچسب زیورالات از دستگاه لیبل زن و چاپ استفاده می‌شود. اطلاعات بر روی لیبل، به مصرف‌کننده برای انتخاب یک محصول مناسب کمک زیادی می‌کند. از سوی دیگر فروشنده نیز به مشتریان خود اطمینان می‌دهد آنچه را که خریداری کرده‌اند، اصل و بدون ایراد است. امیدواریم این مطلب توانسته باشد به سوالات شما در مورد محصولی به نام لیبل جواهرات و زیورآلات پاسخ درستی داده باشد. منتظر دریافت دیدگاه‌ها و نظرات شما در رابطه با این محصول هستیم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *