از لیبل امنیتی برای امنیت محصولات و کالاها که به‌صورت یکبار‌ مصرف در دسترس هستند، استفاده می‌شود. بعد از برداشتن لیبل‌های امنیتی از روی محصول، برچسب امنیتی دیگر قابل استفاده نیست پس هر محصول لیبل مختص به خودش را دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با لیبل امنیتی و انواع آن آشنا شوید.

لیبل امنیتی

 تعریف لیبل امنیتی 

لیبل‌های ‌امنیتی از گروه پلمپ‌های امنیتی به‌حساب می‌آیند که شامل دو مدل اثرگذار و بدون اثر هستند.ابعاد استاندارد لیبل امنیتی این امکان را فراهم میکند که متقاضیان بنا بر درخواستشان از آن استفاده کنند.( هر‌ نوع دست کاری در محل پلمپ با ارسال پیام نمایان می‌شود و هر ‌گونه دست کاری و باز ‌شدن لیبل امنیتی دیگر به حالت اولیه بر‌نمی‌گردد. )برای امنیت هر نقطه و محلی که امنیت آن بسیار مهم است از لیبل امنیتی استفاده می‌شود، مثل کارتن‌ها یا پاکت‌‌نامه‌‌ها،  اتکیت قفسه ،نایلون‌ها، درب اتاق‌های قرنطینه،اتکیت قفسه فروشگاه،، کیس‌کامپیوتر و غیره و همچنین ابعاد لیبل امنیتی به صورت سفارشی هم امکان پذیر می باشد.

لیبل امنیتی

 انواع برچسب یا لیبل امنیتی

محصولاتی که توسط تولید‌کنندگان ضمانت داده‌ می‌شود، لیبل امنیتی را در قسمتی که این محصول باز می‌شود قرار می‌دهند ، انواع لیبل بسته بندی و انواع لیبل حرارتی جزو این نوع  لیبل محسوب می شود،تا از دست کاری و هر‌گونه سوء‌استفاده از این محصولات جلوگیری شود. در‌ادامه انواع برچسب امنیتی را نام خواهیم برد با ما همراه باشید

انواع برچسب امنیتی پلمپ

• لیبل امنیتی اموال: موجب آسان شدن شناسایی محصولات شرکت می‌شود.
• برچسب امنیتی اثر گذار: به بازرسان این امکان را می‌دهد که اگر کسی قصد تخریب پلمپ را داشته باشد به آسانی آثاری از این لیبل بر‌ روی محصول و یا کالا باقی بماند و این لیبل امکان این که دوباره بچسبد را ندارد.
• برچسب امنیتی بی‌اثر: اگر فردی قصد دست کاری و بلند‌ کردن لیبل امنیتی را ‌داشته باشد، پیام مخفی Void Open، هم روی برچسب و هم روی سطح نمایان می‌شود.
• لیبل اسکرچ: لیبل اسکرچ معمولا حالت برچسبی است که بر روی کدهای شارژ وجود دارد و ممکن است بارها آن را دیده باشید. برچسب  اسکرچ برای محفوظ نگه‌داشتن کد و اطلاعات شخصی استفاده شده و بعد از خراشیدن این لایه می‌توانید کد و یا محتوای زیر آن را ببینید. لیبل اسکرچ از نمونه برچسب‌هایی است که برای پلمپ و یا به‌عنوان بر‌چسب امنیتی استفاده می‌شود.شما می توانید برای خرید لیبل اسکرچ با شرکت آی تی سی لیبل در ارتباط باشید.
• برچسب امنیتی گچی (برچسب‌های خرد‌ شونده): برچسب امنیتی گچی طوری طراحی شده که به طور کلی تخریب می‌شود، با هر دست کاری به چندین تکه تبدیل می‌شود.مانند:پاک کردن برچسب از روی پنجره،شلف لیبل قفسه،اتیکت قفسه انبار و غیره….
• برچسب RFID:  معمولادر برای انواع برچسب روی لباس  از لیبل امنیتی یا RFID استفاده می‌شود. در واقع یک نوع امواج رادیویی است که می‌توانید اطلاعات دقیقی از مکان کالا و مشخصات محصول دریافت کنید.
• لیبل وید: برای گارانتی و امنیت محصولات و کالاها استفاده می‌شود، برچسب وید را نمی‌توانید دست کاری کنید. این لیبل امنیتی در ‌انوع مختلفی وجود دارد مثل برچسب امنیتی اثرگذار، برچسب امنیتی بی‌اثر، با‌ اثر جزئی که دو لایه دارد و با دست کاری‌ها ممکن است لایه رویی برداشته شود. در واقع این لیبل بررسی اصالت کالا را در بر می گیرد.ولی لایه زیری آن که عبارت باطل‌شده نمایش داده می‌شود محفوظ بماند.در واقع این لیبل بررسی اصالت کالا را در بر می گیرد.

برچسب امنیتی

 مزایای لیبل امنیتی

برچسب امنیتی محصولات چیست؟ در این متن  به بررسی مزایای لیبل امنیتی خواهیم پرداخت:
لیبل امنیتی ابزاری مقرون به‌صرفه که همه‌جا به کار می‌آید و برای انواع محصولات و اسناد و جعبه‌ها استفاده می‌شود تا از دزدی و جعل محصول و یا هر چیزی که در این جعبه وجود دارد جلوگیری شود.
برچسب امنیتی ضد سرقت  سبب جلوگیری از دست کاری محصولات می‌شود. شرکت‌هایی هستند که کالاهای تولیدی خود را اجاره می‌دهند و یا برای آن‌ها گارانتی درست می‌کنند از لیبل‌ها برای جلوگیری از دست کاری افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند استفاده می‌شود.
• از لیبل امنیتی اموال برای ردگیری اموال و کالاها و محصولات  و همچنین از برچسب امنیتی پلمپ استفاده می‌شود.لیبل اموال شامل بارکد، نام شرکت و کد‌ محصول است. از این لیبل می توان در شرکت ها،سازمان ها،ادرارجات استفاده کرد برای مثال می توان به عنوان برچسب اموال اداری مورد استفاده قرار بگیرد تا بدین وسیله مسولین به راحتی به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند.

برچسب امنیتی

 معایب لیبل امنیتی

قیمت بالای بعضی از لیبل‌های امنیتی می‌تواند از معایب لیبل‌های امنیتی باشد و به‌خاطر  این دلیل خرید لیبل AMرا دچار مشکل کرده و فقط به صورت  محدود در دسترس است. این مدل برچسب امنیتی انعطاف پذیری ندارد به همین دلیل ممکن است برای همه‌ی محصولات مناسب نباشد.

 موارد استفاده از برچسب امنیتی

از جمله موارد استفاده از برچسب امنیتی به شرح زیر است:
• برای دسته‌بندی اسناد مهم: بسیاری از سازمان‌ها با اسناد حساسی سر و کار دارند که وجود لیبل امنیتی ضروری است.
• تامین امنیت هواپیما: حفظ محیطی امن برای مسافران و کارکنان هواپیما توسط لیبل امنیتی امکان پذیر است.
• جلوگیری از دسترسی به ماشین: برای امنیت ماشین‌‌های تازه تولید شده  مورد استفاده قرار میگیرد،بدین صورت که از برچسب گارانتی ایران خودرو و یا سایر در صنایع خودرو سازی استفاده می شود.
• محصولات دارویی: وجود لیبل امنیتی روی این محصولات در ‌واقع سالم یا ناسالم بودن دارو را نشان می‌دهد.
• سخت‌افزار کامپیوترها: اطلاعات الکترونیکی و کامپیوتری باید توسط برچسب امنیتی گوشی مورد حفاظت قرار بگیرد.برای مثال از برچسب گارانتی باتری موبایل و یا از برچسب اپل واچ برروی دستگاه های ارتباطی استفاده میشود.

• حفاظت از صندوق‌های رای: برای  جلوگیری ازتقلب آرای ثبت شده داده  از لیبل اموال استفاده می‌کنند.

 نحوه کار لیبل امنیتی

لیبل امنیتی گیرنده‌ی کوچکی را توسط یک برچسب در‌بر می‌گیرد که به‌راحتی قابل اتصال به کالا است. این گیرنده کوچک به‌صورت ارتباط پایدار توسط آنتن باقی می‌ماند و در‌صورتی که برچسب نزدیک شود، به‌صورت یک هشدار و آلارم به فروشندگان اطلاع داده می‌شود که کالایی دارد سرقت می‌شود.بدین وسیله  فروشندگان از برچسب امنیتی محصولات برای ایمن کردن و محفوظ ماندن کالاهایشان استفاده می کنند.

 سخن پایانی

با روی ‌کار آمدن لیبل‌های امنیتی، کار بسیاری از تولید‌کنندگان و فروشگاه‌ها آسان‌تر شد. در حال حاضر با وجود لیبل امنیتی دیگر کارفرما مجبور نیست نیرو ‌انسانی بیشتری برای محافظت از کالا استخدام کند تنها با یک هشدار متوجه سرقت کالا می‌شود. ما در این مطلب به طور کامل  برچسب امنیتی را بررسی کرده برای مثال برچسب اموال دیجی کالا، برچسب اموال رنگی،برچسب اموال فلزی،برچسب اموال قیمت و کاربرد آن را شرح دادیم برای تهیه و چاپ انواع لیبل امنیتی می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان آی تی سی لیبل متناسب با نیاز خود بهترین برچسب امنیتی را خریداری کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *