لیبل امنیتی چیست؟

لیبل های امنیتی یک نشانگر است که بر روی محصولات قرار می گیرد نشان می دهد که این محصول از لحاظ امنیتی بررسی شده و تایید شده است. برچسب امنیتی برچسب‌های تخصصی هستند که از محصولات و اطلاعات در برابر، جعل و دسترسی غیرمجاز محافظت می‌کنند. این برچسب‌ها به شناسایی، احراز هویت و ایمن سازی محصولات یا اطلاعات از دسترسی غیرمجاز کمک می‌کنند. با یکپارچه‌سازی برچسب‌های امنیتی، سازمان‌ها می‌توانند خطرات مرتبط با دسترسی و دستکاری غیرمجاز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و از محافظت از محصولات خود اطمینان حاصل کنند. در واقع از لیبل امنیتی برای امنیت کالا و محصولات استفاده می شود. لیبل های امنیتی یکبار مصرف هستند و بعد از برداشتن از روی محصول دیگر قابل استفاده نمی باشند.

لیبل امنیتی

کاربرد برچسب های امنیتی

استفاده از برچسب‌های امنیتی روی محصولات یکی از روش‎های جلوگیری از جعل است. لیبل های امنیتی برای جلوگیری از تقلبی شدن محصولات، برچسب‌های امنیتی با ویژگی‌های منحصر به فرد ساخته می‌شوند. تولیدکنندگان می‌توانند با جلوگیری از اشکال مختلف جعل با استفاده از برچسب‌های امنیتی برای علامت گذاری محصولات خود، اعتماد مصرف کننده را افزایش دهند.

برچسب‌هایی با ویژگی‌های امنیتی برای محافظت از محصولات یا کالاها در برابر جعل، گم شدن یا آسیب طراحی شده‌اند. برچسب‌های امنیتی را می‌توان بر روی انواع مختلف محصولات الکترونیکی، محصولات مصرفی تا محصولات صنعتی استفاده کرد. به عنوان مثال، برچسب‌های امنیتی اغلب بر روی محصولات الکترونیکی مانند تلفن همراه، لپ تاپ و تلویزیون برای جلوگیری از جعل استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از برچسب‌های امنیتی بر روی محصولات مصرفی مانند لباس، کیف و کفش برای جلوگیری از سرقت استفاده کرد. علاوه بر این، برچسب‌های امنیتی را می‌توان بر روی محصولات صنعتی مانند قطعات یدکی و مواد اولیه نیز استفاده کرد.شما می توانید جهت بررسی انواع ریبون ها و انتخاب مناسب ترین نوع آن برای کسب و کار خود مقاله بررسی انواع ریبون لیبل پرینتر ، انوع لیبل، لیبل اموال و لیبل اسکراچ را مطالعه نمایید.

کاربرد برچسب های امنیتی

 

مزایای استفاده از لیبل امنیتی

  • برچسب های قرعه کشی : یکی از روش های مرسوم جهت جذب مشتری و پیشرفت بازار محصول، ایجاد انگیزه برای مشتری با استفاده از اهداء جوائز می باشد. ولیکن دغدغه اصلی تولید کننده اطمینان از اهداء جایزه به مصرف کننده می باشد. سایر روش ها نظیر قراردادن کارت های قرعه کشی و یا کوپن جایزه در محصولات ضمن آنکه مطمئن نمی باشند. بازخورد مناسبی نیز از تاثیر اهداء جوایز در جلب مشتری را به تولید کننده نمی دهد.
  • برچسب گارانتی محصول : استفاده از برچسب های گارانتی امری رایج می باشد ولیکن به منظور جلوگیری از تقلب، تولید کنندگان مجبور به کارگیری (المان های امنیتی) و پر هزینه در لیبل های گارانتی می باشند. استفاده از لیبل های امنیتی موجب افزایش ضریب اطمینان تا صد در صد و کاهش هزینه ها به میزان قابل توجهی شده است.
  • حفاظت از محصولات در برابر تقلب و جعل : لیبل امنیتی اجازه می دهد تا مصرف کننده از اصالت محصول اطمینان حاصل کند و از خرید محصولات تقلبی جلوگیری شود.
  • افزایش اعتماد مصرف کننده : با داشتن لیبل امنیتی، مصرف کننده اعتماد بیشتری به محصول خریداری شده خواهد داشت و به جذب مشتری کمک خواهد کرد. 

معایب لیبل امنیتی

 

  • قیمت بالا لیبل AM
  • انعطاف پذیری
  • تعداد محدود

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *