بارکدخوان

بارکدخوان یک اسکنر نوری است که می تواند بارکدهای چاپ شده را خوانده و داده های موجود در آن ها را به کامپیوتر رمزگشایی کند. این دستگاه مانن یک اسکنر تخت، از یک منبع نور، یک لنز و یک حسگر نور برای تبدیل تکانه های نوری به سیگنال های الکتریکی تشکیل شده است. بارکدها در واقع نمایش بصری اعداد و حروف به صورت خطوط موازی می باشند. هنگامی که این نمادها توسط بارکدها در سیستم های انبارداری، سیستم های مدیریت موجودی یا هر پایگاه داده دیگری که نیاز به جمع آوری و ذخیره داد های موجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرند.

این تکنولوژی به دو دسته تقسیم می شود :

بارکد های تک بعدی 1D که از مجموعه ی خطوط با عرض های مختلف تشکیل شده اند. بارکد های دو بعدی رایج ترین نوع بارکد مورد استفاده هستند.

 

معرفی برند سیمبل

برند سیمبل  یکی از زیرمجموعه های شرکت موتورولا می باشد. این شرکت از سال 1975 به عنوانتامین کننده بزرگ جهانی در حوزه های بارکد اسکنر، موبایل، کامپیوتر است. برند های معروف این شرکت شامل RFID است. برندهای معروف این شرکت شامل zebra، Symbol و Motorola است. محصولات سیمبل با کیفیت بالا و عملکرد قابل اعتماد شناخته می شوند. در زبر، یک مدل بارکدخوان سیمبل را برای شما معرفی می کنم:

مدل Ls-2208 یک بارکدخوان لیزری و تک بعدی است که با طراحی ارگونومیک و فاصله تشخیص تا 45 سانتی متر، امکان تشخیص اتوماتیک بارکد روی پایه و بدون پایه را داراست.

انواع بارکدخوان های سیمبل

بارکدخوان های سیمبل از نوع های مختلفی برای خواندن بارکدها استفاده می کنند. این انواع عبارتند از :

بارکدخوان های لیزری : این نوع بارکدخوان ها برای خواندن بارکدهای تک بعدی استفاده می شوند. آن ها از لیزر برای خواندن بارکدها استفاده می کنند و باری فضاهای روشن، فروشگاه ها و خرده فروشی ها مناسب هستند.

بارکدخوان های نوری (liner imager  یا CCD) : این نوع بارکدخوان ها نیز برای خواندن بارکدها یک بعدی به کار می روند. آن ها بارکد را اسکن می کنند و برای مواردی که باکد مخدوش یا زیر صفحات سلفونی است، مناسب است.

بارکدخوان های دو بعدی : این نوع بارکدخوان ها به صورت imager عمل می کنند و اطلاعات بارکد را اسکن می نمایند. آن ها دارای سرعت بالا و ناحیه وسیع خوانش هستند و برای فضاهای صنعتی، انبارها و خطوط تولیدی مناسب هستند.

بارکدخوان ها چند پرتوه : این نوع بارکدخوان ها با استفاده از موتور لیزر گردان و آینه های تعبیه شده در بارکدخوان، پرتو لیزر را در جهات مختلف و با تعداد بالا شاهد می شوند، برای فروشگاه های بزرگ که صف انتظار مشتری دارند، بسیار مناسب هستند.

ویژگی های بارکدخوان سیمبل Symbol

برخی از ویژگی‌های بارز بارکدخوان‌ سیمبل Symbol عبارتند از:

  • کاربرد چندمنظورهبارکدخوان‌ سیمبل Symbol مدل LS۶۰۰۴ و LS-۲۲۰۸ کاربرد عمومی دارند و می‌توان آن‌ها را در تمامی حوزه‌ها استفاده کرد، از جمله در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها.
  • تکنولوژی لیزری: همچنین از تکنولوژی لیزری برای اسکن بارکدها استفاده می‌کنند. این تکنولوژی باعث دقت بالا و سرعت برتر در اسکن بارکدها می‌شود.
  • ارتباط باسیم: ارتباط بارکدخوان‌ سیمبل Symbol از طریق ارتباط باسیم برای اتصال به سیستم‌ها استفاده می‌کنند. این اتصال باعث انتقال سریع و قابل اعتماد داده‌های بارکد می‌شود.
  • سرعت اسکن بالا: دارای سرعت اسکن بالا هستند. به عنوان مثال، بارکد خوان مدل LS-۲۲۰۸ با سرعت اسکن ۱۰۰ اسکن در ثانیه عمل می‌کند.
  • قابلیت استفاده در صنعتبارکدخوان‌ سیمبل Symbol با دوامی و مقاومت بالا طراحی شده‌اند و می‌توانند در شرایط صنعتی استفاده شوند.

البته ویژگی‌های بارکدخوان‌های سیمبل ممکن است بسته به مدل و نوع دستگاه متفاوت باشد.

فروشگاه آی تی سی

به عنوان نمایندگی فروش بارکدخوان های استوک سیمبل و دیگر بارکد خوان ها  سعی بر این داشته است.تا با ارائه خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش بارکد خوان ها  رضایت مشتریان خود را جلب کند. این خدمات شامل تمام فعالیت ها و خدماتی است که بعد از خرید محصول بارکد خوان های استوک  ارائه  می شود. هدف آن تضمین رضایت مشتریان و حفظ آن ها است.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *