لیبل رول پارچه ای

لیبل رول پارچه ای  یا لیبل لباس یک نوع برچسب متناسب با استفاده از مواد پارچه ای است که به صورت رول و با پشت چسبان قابل استفاده است. این نوع لیبل ها عموما بورده و مقاوم برای استفاده در شرایط صنعتی و چسبندگی بالا هستند. لیبل رول پارچه ای می تواند برای علامت گذاری و برندینگ محصولات مورد استفاده قرار گیرد. این نوع لیبل ها اغلب در صنایع مختلف مانند صنعت پوشاک، خوراکی، بسته بندی، صنایع الکترونیک، اداری و… استفاده  میشوند.

تاریخچه لیبل‌ های پارچه‌ ای در طول زمان:

قدمت لیبل های پارچه ای یا لیبل لباس، به دوره کهن باز می گردد. دوران اروپای قرون وسطی برای اینکه از کیفیت منسوجات و جنس آنها در اطلاع باشند،از لیبل های پارچه ای یا لباس استفاده می کردند. بعد از گذشت زمان این برچسب در اصناف و انجمن های تجاری راه پیدا کرد و همین امر باعث شد که تولید کنندگان برای خاص و تک کردن محصولات خود را با نمادها یا آرم های مخصوصی علامت گذاری کنند تا بدین وسیله از کنترل کیفیت و حفظ شهرت خود اطمینان حاصل نمایند.این برچسب‌ها اغلب حاوی اطلاعاتی در مورد سازنده، نوع پارچه و گاهی اوقات حتی قیمت بودند.

لیبل رول پارچه ای

 اهمیت استفاده از لیبل لباس

لیبل لباس نقش مهمی در صنعت لباس ایفا می‌کند، با خواندن لیبل پیراهن یا لباس اطلاعاتی درباره شرکت تولید‌کننده، نوع کیفیت لباس، چگونگی شستشو لباس و نکات مراقبت از این جنس لباس را دریافت می‌کنیم. این اطلاعات کمک می‌کند تا لباسی که مورد نیازمان است را انتخاب کنیم. خرید لباسی که، لیبل ندارد ممکن است دردسر‌ساز و گیج کننده باشد.
در‌ واقع هویت برند می‌تواند مشتری را متقاعد کند که این محصول همان چیزی است که انتظارش را دارد. لباس‌هایی که بدون لیبل هستند غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسند پس یک برند وقتی از لیبل پارچه ای استفاده می‌کند، لطف بزرگی در حق خود انجام داده است. چون به برندش کمک می‌کند تا از شرکت‌های غیر ‌حرفه‌ای متمایز شود و محصول و لباسی که تولید می‌کند به‌راحتی شناخته شود. ولی لیبل لباس نباید خسته‌کننده باشد و در زمان طراحی و چاپ باید تمام نکات مهم را رعایت تا مشتری تمایل بیشتری برای خرید لباس‌های شما داشته باشد.

لیبل لباسی

کاربرد لیبل پارچه‌ ای در صنعت مد:

برچسب‌ های لباس برای شخصی‌سازی محصولات شما می‌تواند به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی مد استفاده شود. در طول تاریخ مردم از لیبل‌ های پارچه‌ ای برای متمایزکردن یک محصول از محصول دیگر استفاده می‌کردند. اما به‌مرورزمان اهمیت استفاده از آن افزایش یافت که در ادامه برخی از دلایل اهمیت و نقش مهم آن‌ها در صنعت مد را خواهیم گفت. لیبل‌ های پارچه‌ ای در صنعت مد به چند دلیل مهم هستند:

رعایت مقررات:

این لیبل‌ ها در هر محصولی استفاده می‌شوند؛ زیرا بسیار کامل هستند و به طور خلاصه اطلاعاتی را در مورد محصول به مشتری ارائه می‌دهند. لیبل های پارچه‌ ای اطلاعات مهمی در مورد جنس پارچه، از جمله نوع الیاف استفاده شده و درصد آن‌ها ارائه می‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها همچنین به‌طورکلی با قوانین و مقررات در بخش مد مطابقت دارند.

اطلاعات مصرف‌کننده:

لیبل یکی از مهم‌ترین بخش‌های محصول شما است؛ زیرا اولین تماسی است که مشتری با محصول شما دارد. علاوه بر این، هدف لیبل‌ ها ارائه تمام اطلاعات موردنیاز در مورد یک محصول است. این می‌تواند نام تجاری و ویژگی‌هایی مانند جنس پارچه، اندازه و اجزای آن باشد. به لطف آن، مشتری قادر خواهد بود تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد آن محصول را بخرد یا نه. لیبل‌ ها به مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند تا در مورد لباسی که خریداری می‌کنند تصمیم بگیرند. برچسب‌ها با ارائه جزئیات در مورد جنس پارچه، دستورالعمل‌های مراقبت و کشور مبدأ، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند تا کیفیت، دوام و نیازهای نگهداری لباس را درک کنند و محصولاتی را انتخاب کنند که با اولویت‌ها و نیازهای آن‌ها مطابقت دارد.

 

لیبل رول پارچه ای

هویت و اصالت برند:

لیبل‌ های پارچه‌ ای اغلب شامل نام برند، لوگو یا سایر عناصر متمایز است که به ایجاد هویت و اصالت برند کمک می‌کند. برچسب‌ها با نمایش نام تجاری و لوگوی برند، به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند لباس را با یک برند یا طرح خاص شناسایی کنند. این مورد به ایجاد وفاداری و اعتماد به برند کمک می‌کند و همچنین برند شما را نسبت به رقبایتان متمایز می‌کند

شما می توانید از طریق شرکت آی تی سی لیبل متنوع ترین و با کیفیت ترین لیبل های رول پارچه ای و دیگر لیبل ها را خریداری کنید هدف این شرکت رضایتمندی  و آسوده خاطر بودن شما تولید کنندگان و مصرف کنندگان می باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *