این مقاله قبل از شروع لیبل خرد شونده گچی توضیح مختصری در مورد نمونه لیبل ها و کاربرد آن ها خواهد داد، تا افراد اطلاعات مورد نیاز خود را در این زمینه کسب کنند.

همانطور که می دانید برچسب ها بخش مهمی از محصولات می باشند که به صورت های مختلف مانند تکه کاغذ،فلز،یا هر شئی دیگری نمایش داده می شوند،تا از این طریق با کاربران ارتباط برقرار کنند.همچنین لیبل ها توضیح مختصری در مورد آن محصول نظیر کیفیت،تاریخ انقضا، فروش لیبل خرد شونده،و لیبل اصالت کالا در اختیار مشتریان میگذارند.

برچسب خرد شونده و یا گچی یکی دیگر از انواع این لیبل ها می باشند،که از آن به عنوان لیبل امنیتی هم نام برده می شود.

برچسب خرد شونده

برچسب خردشونده چیست ؟

همانطور که از نام برچسب گچی مشخص است ، جنس این لیبل مانند سطح دیوار گچی دارای بافت ریز بوده و خاصیت خُرد شوندگی دارد.

دلیل این نامگذاری قدرت خُرد شوندگی بسیار بالای این لیبل است همین قدرت خرد شوندگی بالا موجب میشود که جدا کردن لیبل باعث مخدوش شدن آن شود.

لیبل گچی لیبلی خردشونده است که نمیتوان آن را به صورت یک تکه جدا کرد و همین امر موجب می‌شود استفاده مجدد از آن غیر ممکن باشد.

به نقل از سایت آِی تی سی لیبل که در رابطه با لیبل های خرد شونده گچی توضیحاتی ارائه داده است:

برچسب خر شونده یا گچی

برای شناسایی شواهد دستکاری، جلوگیری از سرقت، و جلوگیری از تعویض، تغییر نام تجاری یا جعل اقلام از برچسب‌های قابل تخریب استفاده کنید. برچسب های تخریب پذیر را نمی توان یک تکه جدا کرد، بنابراین نمی توان آنها را دوباره استفاده کرد.

شاید دقت کرده باشید که برای گارانتی و یا پلمپ و ضمانت بسیاری از لوازم الکترونیک ، مثل : درب کیس ، پشت باطری موبایل و انواع دستگاه الکترونیک ، جای پیچ دستگاه ها ، درب دستگاه ها و … از این لیبل استفاده می کنند .

بیشترین مصرف لیبل گچی در زمینه گارانتی بوده این نمونه لیبل به دلیل چسبندگی بالا از این لیبل در موارد دیگر نیز استفاده میکنند ، مانند استفاده برای شماره گذاری اموال . اگر برای شماره گذاری اموال به لیبلی با امکانات امنیتی بیشتر نسبت به جنس شبرنگ نیاز دارید ، لیبل گچی انتخابی مناسب خواهد بود .

برچسب‌ها و یا لیبل‌های خرد شونده که با نام لیبل‌های امنیتی هم شناخته می‌شوند پس از کنده شدن کاملاً از بین می‌روند یا به عبارتی منهدم می‌شوند. لیبل‌های گچی عموماً برای اموالگردانی در سازمان‌ها و شرکت‌ها، کاربردهای امنیتی و گارانتی محصولات مناسبند.

در صورت کندن این برچسب از سطح، لیبل سالم نمی‌ماند و تکه تکه می‌شود. افرادی که قصد اموالگردانی دارند بهتر است از لیبل‌های گچی سفید رنگ مات استفاده کنند تا بارکد چاپ شده بر روی آن بهتر خوانده شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم رول لیبل گچی به عنوان لیبل پلمپ هم استفاده می‌شود.

رول‌های گچی ماندگاری بسیار بالایی دارند و برای چاپ روی این لیبل‌ها از ریبون رزین و سوپر رزین استفاده می‌شود. در برابر حلال‌هایی مانند الکل، هگزان و مواد شوینده مقاومت کافی را دارد. این متریال دارای ساختار ویژه‌ای هستند برای همین نسبت به سایر لیبل‌ها قیمت بالاتری دارند. آنها را در ابعاد ۲۰ در ۵۰، ۷۰ در ۵۰ و ۲۰ در ۲۵ می‌توان سفارش داد.

برچسب‌ها و یا لیبل‌های خرد شونده که با نام لیبل‌های امنیتی هم شناخته می‌شوند پس از کنده شدن کاملاً از بین می‌روند یا به عبارتی منهدم می‌شوند. لیبل‌های گچی عموماً برای اموالگردانی در سازمان‌ها و شرکت‌ها، کاربردهای امنیتی و گارانتی محصولات مناسبند. در صورت کندن این برچسب از سطح، لیبل سالم نمی‌ماند و تکه تکه می‌شود. افرادی که قصد اموالگردانی دارند بهتر است از لیبل‌های گچی سفید رنگ مات استفاده کنند تا بارکد چاپ شده بر روی آن بهتر خوانده شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم رول لیبل گچی به عنوان لیبل پلمپ هم استفاده می‌شود.

برچسب خرد شونده یا گچی

ویژگی‌های رول لیبل گچی

لیبل گچی امنیتی جنسی شبیه به گچ و یا آهک دارد. در صنایع الکترونیکی، قطعات خودرو، پلمپ، اموال گردانی و موارد امنیتی استفاده می‌شود. لیبل‌های خرد شونده رنگ سفید مات دارند و برای چاپ روی آنها از دستگاه لیبل پرینتر استفاده می‌کنند. ماندگاری و استحکام بالایی دارند و با نام لیبل‌های گچی و تخم مرغی هم شناخته شده‌اند و امکان استفاده مجدد از آنها وجود ندارد.

این لیبل‌ها را می‌توانید در قسمت پیچ لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، پلمپ کیس‌های کامپیوتری، گوشی‌ها، برخی از دستگاه‌های صنعتی پشت باتری، روی نامه‌ها و اسناد محرمانه، بلیط استخرها و کنسرت‌ها مشاهده کنید.

روی این لیبل‌ها تاریخ گارانتی و یا مشخصات محصول نوشته شده است که پس از کنده شدن تکه تکه می‌شوند؛ در نتیجه امکان جعل‌ها آن وجود ندارد. به دلیل خرد شوندگی زیاد در مقابل حرارت و رطوبت نیز مقاومند و در ۵ رنگ می‌توان آنها را سفارش داد. چاپ رول لیبل گچی که از انواع چاپ شبرنگ محسوب می‌شود با چاپ برچسب اموال شباهت زیادی دارد. با این تفاوت که لیبل‌های گچی نسبت به آنها مقاومت بیشتری دارند.

رول لیبل گچی خام

رول لیبل گچی از دیگر لیبل‌هاییست که دارای ماندگاری و دوام بالاست. این لیبل‌ها در محیط‌های مرطوب هم مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا امکان نفوذ آب در آنها بسیار پایین است. از طرفی در برابر روغن هم مقاوم هستند. طرح چاپ شده بر روی آنها به راحتی پاک نمی‌شود. یکی از ویژگی‌هایی که این لیبل‌ها دارند این است که به راحتی می‌توان بر روی آن یک سری نوشته‌ها را درج کرد. شما می‌توانید این لیبل‌ها را به هر محلی بچسبانید. البته در نظر داشته باشید که این لیبل‌های رولی نسبت به سایر لیبل‌ها ضخامت بیشتری دارند.

نوع گچی در دسته لیبل‌های امنیتی قرار می‌گیرد و یکی از ویژگی‌های اصلی این لیبل‌ها این است که نسبت به دیگر استیکرها قیمت بسیار مناسب‌تری دارند. لببل‌های گچی که با نام لیبل‌های خرد شونده معروف شده‌اند برای گارانتی کالا و محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع لیبل‌ها در برابر ضربات مختلف، حرارت و گرما مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. از مزایای لیبل‌های خام گچی می‌توان به مدل مستطیلی و دایره‌ای آن‌ها اشاره کرد که قابلیت شخصی سازی در آنها وجود دارد. شما می‌توانید نام برند یا هر مورد دیگری که مد نظرتان هست روی آنها چاپ کنید.

برچسب خرد شونده یا گچیلیبل پلمپ

لیبل‌های پلمپ عموماً بر روی محصولات و وسایل بسیار مهم چسبانده می‌شوند. اگر بعد از نصب آنها بر روی محصولات آن را دستکاری کنید یا آنها را از سطح مورد نظر جدا کنید یک پیام مخفی مشاهده می‌کنید. این پیام به صورت کلمه پیش فرض void که همان به معنای باطل شد می‌باشد. این برچسب‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع کاربری و سطح زیرین که لیبل روی آن چسبیده می‌شود متفاوت هستند. از این برچسب‌ها باید بر روی سطوح صاف و صیقلی استفاده کرد و در صورت چسباندن آنها بر روی سطوح ناصاف مانند فلزات رنگ شده با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

این برچسب‌ها مخصوص دستگاه‌های صنعتی و الکتریکی هستند. برچسب پلمپ به منظور حراست و بایگانی استفاده می‌شود. برخی از برچسب‌ها بعد از باطل شدن کلمه وید را نشان می‌دهند اما برخی دیگر بعد از جدا شدن کلمه وید را تنها بر روی خود لیبل آشکار می‌سازند. برچسب‌های پلمپ قابلیت اختصاصی شدن هم دارند و بر روی کالای محصول مورد نظر نصب می‌شوند. این نکته هم حائز اهمیت است که این نوع برچسب پلمپ تنها در تیراژ و مقدار بالا تولید می‌شود.

سخن پایانی

رول لیبل گچی یا لیبل گارانتی جزء پرکاربردترین انواع لیبل‌های پشت برچسب‌دارمحسوب می‌شود و قابلیت داشتن شماره سریال در آنها وجود دارد. چسبندگی و مقاومت بالایی دارند. همچنین می‌توان بر روی آنها نوشت. با سایزها و رنگ‌های مختلف هم قابل سفارش هستند. روی این لیبل‌ها عبارت‌هایی از جمله وید چاپ می‌شود. این لیبل‌ها در شکل‌های مستطیلی، مربعی و لبه گرد قابل سفارش هستند. همچنین شما

می توانید برای دریافت اطلاعات  با کارشناسان آی تی سی لیبل تماس بگیرید و با توجه به شرایط سفارش  برچسب  خود را تعیین کنید.

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *