لیبل اسکرچ یک نوع برچسب مخصوص (scratch Label) است که روی اجناس یا محصولات قرار داده می شود و دارای لایه هایی از جوهر یا رنگ بوده که با خراشیدن آن، اطلاعات مخفی یا کد تخفیفی که زیر آن قرار دارد، مشخص می شود. این نوع برچسب معمولا بر روی بطری نوشیدنی ها، جعبه های بازی، کوپن ها و محصولات الکترونیکی استفاده می شود.

لیبل اسکرچ چیست؟

لیبل اسکرچ به برچسبی گفته می شود که علاوه بر داشتن خصوصیات اسکرچ مانند: عدم عبور نور از آن, غیر قابل ترمیم بودن در صورت مخدوش شدن, پاک شدن با فشار ناخن, بتواند روی سطوح صاف بچسبد. در حال حاضر این اسکرچ لیبل در دو ابعاد 30 در 8 میلیمتر و 7 در 21 میلیمتر تولید می شود و می توان آنرا با دست روی هر سطحی چسباند، البته باید این نکته را در نظر داشت که چسبندگی این لیبل بستگی به سطح زیرین آن دارد. بطور مثال روی سطوح مات و زبر چسبندگی ضعیفی دارد.این لیبل بنا به سفارش مشتری در هر تیراژی از صد عدد به بالا موجود است.

لیبل اسکرچ

ابعاد لیبل اسکرچ یا اصالت کالا چقدر است؟

لیبل اصالت کالا از ابعاد و اندازه ای استاندارد پیروی می کند. این سایز ها عبارت است از: ۴*۱ , ۴*۲ , ۵*۴ , ۲*۳ , ۶*۴

در صورتی که کالایی نیاز به سایزهای دیگری داشته باشد باید به آی تی سی لیبل درخواست داده شود تا پس از بررسی های صورت گرفته تاییدیه آن ارسال گردد.

کاربرد لیبل اسکرچ چیست؟

  • برگزاری قرعه کشی ها یا رویدادهای ویژه و اعلام برنده ها از طریق پوشاندن برچسب اصلی با لیبل اسکرچ
  • استفاده در برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی برای جلب مشتریان و افزایش تعامل آن ها با محصول
  • ایجاد جوایز و جوایز نهایی در فروش به همراه محصولات
  • ایجاد خطوط اختصاصی برای برندها و تبلیغات
  • افزودن کدهای تخفیف و پیشنهادهای ویژه به بسته های محصولات

لیبل اسکرچ

دلیل چسباندن لیبل اصالت کالا چیست؟

دلایل متعددی برای چسباندن لیبل اصالت کالا وجود دارد که یکی از اصلی ترین آن ها جلوگیری از قاچاق کالا و ورود کالاهای بی کیفیت و فیک می باشد.

  • یکی از مهمترین دلایل این است که مردم از نظارت دولت بر روی کالا و محصولات وارداتی اطمینان حاصل نمایند.
  • دولت با استفاده از برچسب اصالت کالا به مهم ترین هدف که همان سلامت جامعه است، دست پیدا خواهد کرد.
  • وجود این برچسب دست سودجویان را از قاچاق کالا کوتاه می کند.
  • مشتری با این برچسب حس آرامش پیدا می کند.

لیبل اسکرچ یا لیبل رمزدار نوعی لیبل دو لایه با رنگ مشکی یا طوسی راه راه است ،که برای پوشاندن کد یا رمز بر روی، برچسب، لیبل، کارت و غیره استفاده می شود. لیبل اسکرچ نوعی لیبل یک بار مصرف است و پس از مخدوش شدن به حالت قبل باز نمی گردد و نوعی نشانه برای ابطال است به همین دلیل به لیبل اسکرچ ( scratch ) لیبل امنیتی نیز می گویند.

لیبل اسکرچنتیجه گیری:

به طور کلی، لیبل اسکرچ دارای کاربردهای متنوعی است، که بسته به نیاز و استفاده خاص هر کسی می تواند برای هدف مورد نظرش استفاده کند. لیبل اسکرچ یک نوع برچسب است که قابلیت جدا شدن و پوشاندن دیگر برچسب ها یا مطالب را دارد.

  لازم به ذکر است تمامی محصولات شرکت آی تی سی لیبل اعم از  لیبل ها، ریبون ها،کاغذ ها و لوازم جانبی دستگاه ها از سطح کیفیت بسیار مطلبوبی برخوردار هستند شما می توانید تمامی محصولات مورد نظر خود را با قیمت عالی و  شرایط فوق العاده خریداری نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *