بارکد خوان زبرا(Zebra barcode Scanner)دستگاه خواننده بارکد است که توسط شرکت زبرا تولید می شود.این دستگاه از تکنولوژی های Technologiesپیشرفته برای خواندن انواع مختلف بارکدها استفاده می کند،از جمله بارکدهای خطی و دو بعدی

بارکدها از یک الگوی تصویری تشکیل شده اند که اطلاعات مورد نیاز را در خود دارند و با استفاده از بارکد خوان زبرا،اطلاعات این بارکدها خوانده و به دستگاه متصل شده ارسال می شوند. این اطلاعات معمولا شامل اطلاعات محصول،قیمت،موجودی و غیره است.

بارکد خوان زبرا در انواع مختلفی مانند دستی، سیمی و  بیسیم در بازار موجود است و در صنایع مختلفی از جمله خدمات بهداشتی،حمل و نقل،خرده فروشی و غیره استفاده می شود. از ویژگی های اصلی بارکد خوان زبرا می توان به سرعت خواندن بارکدها،دقت بالا،قابلیت اتصال به دستگاه های مختلف اشاره کرد.

بارکدخوان زبرا zebra

بارکد خوان زبرا ZEBRA

دستگاه بارکدخوان زبرا یکی دیگر از تولیدات بزرگ شرکت زبرا است که برای شناسایی و اسکن بارکد روی کالا و محصولات به کار می‌رود. این دستگاه در مدل‌ و فناوری‌های متنوعی عرضه شده که در ادامه شما را با این مشخصات بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بارکد اسکنر زبرا

انواع بارکدخوان زبرا

بارکدخوان‌های ZEBRA  شامل تک بعدی و دوبعدی می‌باشند که هر کدام از آنها موارد استفاده متفاوتی با یکدیگر دارند.

بارکدخوان زبرا tc26

بارکدخوان زبرا ds2208

بارکدخوان تک بعدی زبرا

بارکد خوان زبرا zd220

بارکدخوانzebra ds2278

این نوع بارکد خوان برای اسکن و شناسایی بارکد‌های تک بعدی یا همان خطی کارایی دارد و از قدیمی‌ترین فناوری بارکد‌ها است.

بارکدخوان زبرا Zebra

بارکدخوان دوبعدی زبرا

این اسکنر بارکد علاوه بر اسکن تک بعدی قابلیت اسکن دوبعدی را نیز دارد که امروزه مورد استفاده بسیاری از فروشگاه‌ها و انبارداری‌ها قرار گرفته است.

از نظر نحوه عملکرد نیز بارکدخوان‌های ZEBRA به دو وسته بی‌سیم و سیمی دسته بندی می‌شوند.

بارکدخوان سیمی زبرا

این نوع بارکد خوان از طریق یک کابل رابط متصل می‌شود و این کابل با استفاده از پورت‌های usb   ،serial ،parallel یا شبکه به سیستم پوز متصل خواهد شد. این نوع اسکنر به صورت بارکدخوان رومیزی  زبرا  میباشد که با  قرار دادن بر روی پایه و یا به صورت اسکن دستی قابل استفاده است. درواقع این دستگاه، نسبت به نوع بی‌سیم ارزان‌تر بوده و در جابجایی محدودیت دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *